Magazyny self storage – na czym polega usługa?

Rynek magazynowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Inwestycji w tym obszarze przybywa coraz więcej, co świadczy m.in. o ogromnym zapotrzebowaniu na powierzchnie magazynowe.

Czym jest magazyn self storage?

Self storage to pojęcie, za którym kryje się coraz popularniejsza w Polsce usługa. Polega ona na wynajmowaniu powierzchni w magazynach samoobsługowych. Z rozwiązania, jakim są magazyny self storage we Wrocławiu i innych polskich miastach, korzystają przeważnie firmy, niemniej jest to opcja ciesząca się uznaniem również wśród osób prywatnych. W Europie usługa storage najbardziej rozpowszechniona jest w Wielkiej Brytanii, a ponadto też we Francji i Hiszpanii. W Polsce usługa self storage we Wrocławiu i pozostałych ośrodkach jest stosunkowa nowa – pierwsze tego typu magazyny pojawiły 10 lat temu. Największy udział w omawianym rynku mają start-upy oraz firmy działające w branży e-commerce.

Gdzie w Polsce wynająć magazyn samoobsługowy?

Z usługi self storage w Polsce można na razie skorzystać jedynie w największych miastach. Świadczy ją kilka firm, np. Kangu Self Storage. Rynkiem najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów jest Warszawa, ale magazyny self storage we Wrocławiu, w Katowicach, Poznaniu, Lublinie czy Szczecinie także na brak zainteresowania narzekać nie mogą. Postępująca urbanizacja i prężny rozwój firm reprezentujących różne branże to kluczowe czynniki decydujące o rosnącej popularności omawianej usługi.

Wynajem magazynu self storage – ile to kosztuje?

Nie tylko lokalizacja magazynu samoobsługowego jest istotna dla firm czy osób prywatnych zainteresowanych usługą self storage we Wrocławiu i w pozostałych częściach kraju. Liczy się też i cena. Najwyższe stawki obowiązują w Warszawie – 80-130 zł netto za miesiąc za boks o powierzchni 1 m kw. We Wrocławiu czy Poznaniu taką samą powierzchnię można wynająć średnio za ok. 100 zł netto. Jeszcze taniej jest w Lublinie czy w Sosnowcu – tutaj za wynajem samoobsługowego magazynu płaci się od ok. 65 zł netto. Średnia stawka europejska za 1 m kw. powierzchni wynosi ok. 22 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj