Waluta BitCoin – co to jest?

Kryptowaluty powoli opanowują rynek. Najpopularniejszą z nich jest waluta BitCoin. Jej aktualna wartość to 28 tysięcy złotych za BitCoina! Analitycy specjalizujący się w rynku walut internetowych zapowiadają, że jej wartość w ciągu najbliższych lat może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy! Waluta BitCoin jest coraz powszechniejszą metodą płatności. Pojawia się zarówno w serwisach internetowych jak sklepach stacjonarnych.

Waluta BitCoin – co to jest?

Waluta BitCoin, najprościej rzecz ujmując, jest wirtualnym pieniądzem. Nie ma postaci fizycznej, ale można ją przechowywać w swoim wirtualnym portfelu. Aby mieć do niego dostęp wystarczy posiadać telefon z dostępem do Internetu. W ten sposób można na bieżąco monitorować bilans swojego konta, dokonywać płatności oraz brać aktywny udział na giełdzie kryptowalut.

Waluta BitCoin – od czego zacząć?

Jest kilka sposobów na rozpoczęcie dochodowej przygody z BitCoin. Pierwszą możliwością jest zakup dowolnej ilości waluty BitCoin i wyczekiwanie na zmianę kursu, aby sprzedać ją w korzystniejszej cenie. Jest to powolna metoda, która jednak przynosi zyski, szczególnie biorąc pod uwagę ciągły wzrost wartości BitCoin.
Istnieją także koparki BitCoin, które mają postać zwykłych komputerów stacjonarnych o odpowiednich parametrach. Jest to długotrwała czynność, która niesie za sobą koszta – zarówno w postaci ceny koparki jak i zużycia prądu, które znacznie wzrasta ze względu na parametry komputera. Sztuka tkwi w znalezieniu idealnego balansu pomiędzy ceną wyjściową, a ilością wykopanej waluty BitCoin.
Można również prowadzić handel, sprzedając towar w zamian za BitCoin. Zawsze jest wielu chętnych klientów, którzy wymienią BitCoin w zamian za realne przedmioty lub dostęp do danych serwisów internetowych.

Podsumowanie BitCoina

BitCoin jest przyszłością handlu, jego ciągły rozwój i łatwy dostęp oraz intuicyjna obsługa przyciąga coraz większą liczbę klientów posługujących się tą walutą. W coraz większej ilości miast stają stacjonarne automaty, które na podobieństwo standardowych bankomatów, w zamian za walutę BitCoin wypłacają polskie złotówki.

Powiązane wpisy

Polecane

Księgowość w Toruniu – Twoja droga do bezpieczeństwa finansowego

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, księgowość stanowi fundament stabilności finansowej...

Efektywne magazynowanie z systemem WMS

Systemy magazynowe (WMS – Warehouse Management System) coraz częściej wdrażane są w polskich firmach....

Faktoring pełny z ubezpieczeniem należności – kiedy warto go...

Faktoring jest popularną usługą w wielu branżach, ponieważ pozwala on na łatwe pozyskanie środków...

Faktoring – co to i jak z niego korzystać?

Faktoring daje przedsiębiorcom możliwość łatwiejszego prowadzenia działalności, ponieważ pozwala on na finansowanie faktur z...

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Eksperci finansowi i kredytowi – w czym Ci pomogą?

Mało kto może dziś sobie pozwolić na założenie własnej firmy, czy na kupno mieszkania...

Sprawdź również