Kredyt hipoteczny – wymagane dokumenty, procedury – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie finansowe, które pozwala na zakup własnego mieszkania, domu, lub jego budowy. Na rynku obecnie mamy mnóstwo ofert kredytów hipotecznych, jednak wszystkie te instytucje które je przedstawiają mają określone wymagania dotyczące samego kredytobiorcy. Jakie wytyczne należy spełnić, by móc przystąpić do kredytu hipotecznego?

Odpowiednie zarobki

Niewątpliwie pierwszym i najważniejszym kryterium jakie musi spełnić każda osoba starająca się o kredyt hipoteczny jest stały przychód miesięczny w stosunku umowy o pracę na czas nieokreślony. Jest to pewnego rodzaju gwarancja dla banku, że kredytobiorca będzie miał stałe środki pozwalające mu wywiązywać się z zobowiązania wobec kredytu jaki zaciągnął. Konieczne jest zatem przedstawienie bankowi potwierdzenia zatrudnienia na czas nieokreślony, oraz konkretnych kwot dochodów, by można było ocenić możliwości kredytowe. Kolejnym ważnym dokumentem jest przedstawienie ilości gotówki własnej, potrzebnej do wkładu własnego w kredyt hipoteczny. Wymagane jest około 20 % wartości nieruchomości na którą zaciągany jest kredyt hipoteczny.

Wsparcie doradcy kredytowego

Jako że sam proces starania się o kredyt hipoteczny składa się na wiele czynników i trwa nawet kilka miesięcy, dlatego warto jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego doradcy kredytowego, który będzie nadzorował formalności i prowadził klienta przez cały proces, znacznie go usprawniając. Doradca kredytowy pomoże również przy doborze najkorzystniejszego kredytu hipotecznego, jako że jego wybór najczęściej wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również głębokiej analizy finansowej. Przy kredycie hipotecznym warto uzbroić się w cierpliwość, ale i zapewnić sobie wsparcie specjalisty – wówczas wszystkie formalności staną się łatwiejsze, a procedura przejdzie szybciej.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak efektywnie zarządzać materiałami POSM?

POSM to skrót od anglojęzycznego terminu Point of Sale Materials, czyli materiały reklamowe wykorzystywane...

Księgowość w Toruniu – Twoja droga do bezpieczeństwa finansowego

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, księgowość stanowi fundament stabilności finansowej...

Efektywne magazynowanie z systemem WMS

Systemy magazynowe (WMS – Warehouse Management System) coraz częściej wdrażane są w polskich firmach....

Faktoring pełny z ubezpieczeniem należności – kiedy warto go...

Faktoring jest popularną usługą w wielu branżach, ponieważ pozwala on na łatwe pozyskanie środków...

Faktoring – co to i jak z niego korzystać?

Faktoring daje przedsiębiorcom możliwość łatwiejszego prowadzenia działalności, ponieważ pozwala on na finansowanie faktur z...

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Sprawdź również