Jak założyć własną firmę? Działalność gospodarcza krok po kroku

Własna firma to niewątpliwie marzenie wielu osób, i o ile same formalności nie są aż tak trudne, tak późniejsze jej utrzymanie oraz rozwijanie jest o wiele bardziej wymagające. Jakie jednak kroki należy poczynić, by zarejestrować w sposób zupełnie legalny swoją działalność gospodarczą, mało kto wie – jak zatem to zrobić bez niepotrzebnych formalności i najszybciej, jak to możliwe?

Najważniejsze formalności

Pierwsze, co należy zrobić to złożyć wniosek o wpis do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. We wniosku znajdują się wymagane dane takie jak dane właściciela i osoby fizycznej zarazem, a także informacje odnośnie np. rachunków bankowych czy adres korespondencyjny. Po złożeniu takiego wniosku, przedsiębiorca może już zupełnie legalnie rozpocząć swoją działalność i pracować. Należy jednak pamiętać o złożeniu dodatkowej informacji odnośnie opodatkowania działalności, jako że początkujący przedsiębiorca ma kilka możliwości. Inne, równie kluczowe sprawy do załatwienia w związku z rejestrowaną działalnością to m.in. Rejestracja do ZUS, VAT. Jednak w załatwieniu wszystkich formalności oraz przejęciu działania w tym zakresie może pomóc konkretna firma usługowa, która zajmuje się specjalistyczną pomocą w zakładaniu działalności, a takich na rynku jest całkiem sporo.

Czemu warto skorzystać z pomocy przy założeniu firmy?

Mało ludzi jest obeznanych w procedurach obowiązujących przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. W związku z tym pomoc przy wybieraniu np. rodzaju rozliczeń i opodatkowania jest bardzo przydatna dla przyszłych korzystnych finansów firmy. Dodatkowo korzystając z usług pomocy zakładania własnej działalności nie musimy osobiście stać w kolejkach ani w urzędach ani martwić się, czy o wszystkim pamiętaliśmy. Zdecydowanie warto rozważyć tego typu pomoc, by usprawnić cały proces i nie musieć marnować czasu.

Powiązane wpisy

Polecane

Jak efektywnie zarządzać materiałami POSM?

POSM to skrót od anglojęzycznego terminu Point of Sale Materials, czyli materiały reklamowe wykorzystywane...

Księgowość w Toruniu – Twoja droga do bezpieczeństwa finansowego

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, księgowość stanowi fundament stabilności finansowej...

Efektywne magazynowanie z systemem WMS

Systemy magazynowe (WMS – Warehouse Management System) coraz częściej wdrażane są w polskich firmach....

Faktoring pełny z ubezpieczeniem należności – kiedy warto go...

Faktoring jest popularną usługą w wielu branżach, ponieważ pozwala on na łatwe pozyskanie środków...

Faktoring – co to i jak z niego korzystać?

Faktoring daje przedsiębiorcom możliwość łatwiejszego prowadzenia działalności, ponieważ pozwala on na finansowanie faktur z...

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Sprawdź również