Waluta BitCoin – co to jest?

Kryptowaluty powoli opanowują rynek. Najpopularniejszą z nich jest waluta BitCoin. Jej aktualna wartość to 28 tysięcy złotych za BitCoina! Analitycy specjalizujący się w rynku walut internetowych zapowiadają, że jej wartość w ciągu najbliższych lat może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy! Waluta BitCoin jest coraz powszechniejszą metodą płatności. Pojawia się zarówno w serwisach internetowych jak sklepach stacjonarnych.

Waluta BitCoin – co to jest?

Waluta BitCoin, najprościej rzecz ujmując, jest wirtualnym pieniądzem. Nie ma postaci fizycznej, ale można ją przechowywać w swoim wirtualnym portfelu. Aby mieć do niego dostęp wystarczy posiadać telefon z dostępem do Internetu. W ten sposób można na bieżąco monitorować bilans swojego konta, dokonywać płatności oraz brać aktywny udział na giełdzie kryptowalut.

Waluta BitCoin – od czego zacząć?

Jest kilka sposobów na rozpoczęcie dochodowej przygody z BitCoin. Pierwszą możliwością jest zakup dowolnej ilości waluty BitCoin i wyczekiwanie na zmianę kursu, aby sprzedać ją w korzystniejszej cenie. Jest to powolna metoda, która jednak przynosi zyski, szczególnie biorąc pod uwagę ciągły wzrost wartości BitCoin.
Istnieją także koparki BitCoin, które mają postać zwykłych komputerów stacjonarnych o odpowiednich parametrach. Jest to długotrwała czynność, która niesie za sobą koszta – zarówno w postaci ceny koparki jak i zużycia prądu, które znacznie wzrasta ze względu na parametry komputera. Sztuka tkwi w znalezieniu idealnego balansu pomiędzy ceną wyjściową, a ilością wykopanej waluty BitCoin.
Można również prowadzić handel, sprzedając towar w zamian za BitCoin. Zawsze jest wielu chętnych klientów, którzy wymienią BitCoin w zamian za realne przedmioty lub dostęp do danych serwisów internetowych.

Podsumowanie BitCoina

BitCoin jest przyszłością handlu, jego ciągły rozwój i łatwy dostęp oraz intuicyjna obsługa przyciąga coraz większą liczbę klientów posługujących się tą walutą. W coraz większej ilości miast stają stacjonarne automaty, które na podobieństwo standardowych bankomatów, w zamian za walutę BitCoin wypłacają polskie złotówki.

Powiązane wpisy

Polecane

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Eksperci finansowi i kredytowi – w czym Ci pomogą?

Mało kto może dziś sobie pozwolić na założenie własnej firmy, czy na kupno mieszkania...

Direct marketing w aptece. Jak robić to dobrze?

Firmy farmaceutyczne coraz częściej wykorzystują w komunikacji z farmaceutami kanały cyfrowe. Jednak marketing bezpośredni...

Różnica między bankowością prywatną a zarządzaniem majątkiem

Private banking i wealth management to terminy, które w pewnym sensie oznaczają jedno...

Cena żywca wieprzowego – czy rolnicy mają powody do...

Rolnicy, którzy zajmują się hodowlą świń, mają za sobą trudny okres. Pandemia i...

Program Ulga od długu – w jakich sytuacjach się...

Nawet niewielkie, jednorazowe niespłacone zobowiązanie może z czasem przerodzić się w poważny kłopot,...

Sprawdź również