Kredyt hipoteczny – wymagane dokumenty, procedury – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie finansowe, które pozwala na zakup własnego mieszkania, domu, lub jego budowy. Na rynku obecnie mamy mnóstwo ofert kredytów hipotecznych, jednak wszystkie te instytucje które je przedstawiają mają określone wymagania dotyczące samego kredytobiorcy. Jakie wytyczne należy spełnić, by móc przystąpić do kredytu hipotecznego?

Odpowiednie zarobki

Niewątpliwie pierwszym i najważniejszym kryterium jakie musi spełnić każda osoba starająca się o kredyt hipoteczny jest stały przychód miesięczny w stosunku umowy o pracę na czas nieokreślony. Jest to pewnego rodzaju gwarancja dla banku, że kredytobiorca będzie miał stałe środki pozwalające mu wywiązywać się z zobowiązania wobec kredytu jaki zaciągnął. Konieczne jest zatem przedstawienie bankowi potwierdzenia zatrudnienia na czas nieokreślony, oraz konkretnych kwot dochodów, by można było ocenić możliwości kredytowe. Kolejnym ważnym dokumentem jest przedstawienie ilości gotówki własnej, potrzebnej do wkładu własnego w kredyt hipoteczny. Wymagane jest około 20 % wartości nieruchomości na którą zaciągany jest kredyt hipoteczny.

Wsparcie doradcy kredytowego

Jako że sam proces starania się o kredyt hipoteczny składa się na wiele czynników i trwa nawet kilka miesięcy, dlatego warto jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego doradcy kredytowego, który będzie nadzorował formalności i prowadził klienta przez cały proces, znacznie go usprawniając. Doradca kredytowy pomoże również przy doborze najkorzystniejszego kredytu hipotecznego, jako że jego wybór najczęściej wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również głębokiej analizy finansowej. Przy kredycie hipotecznym warto uzbroić się w cierpliwość, ale i zapewnić sobie wsparcie specjalisty – wówczas wszystkie formalności staną się łatwiejsze, a procedura przejdzie szybciej.

Powiązane wpisy

Polecane

Aplikacja contact center- do czego służy?

Wielu klientów przyznaje, że możliwość telefonicznego kontaktu z konkretną firmą jest dla nich bardzo...

Zapożyczenia niskooprocentowane – jak znaleźć dobrą ofertę?

Pożyczka na niski procent może rozwiązać wiele problemów. Gdy zepsuje nam się samochód, musimy...

Nieprzewidziane wydatki za granicą? Szybki przelew z Polski do...

Życie na emigracji tylko pozornie jest bezstresowe. Chyba każdemu na obczyźnie przytrafiły się zupełnie...

4 najnowsze trendy w tworzeniu biur w Warszawie

Nowoczesne biurowce w Warszawie wyrastają niczym grzyby po deszczu. Już teraz zasoby powierzchni biurowych...

Magazyny self storage – na czym polega usługa?

Rynek magazynowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Inwestycji w tym obszarze przybywa coraz...

Współdzielony samochód zamiast własnego pojazdu – czy warto?

Rosnąca popularność car sharingu w Polsce to zasługa paru czynników. Usługa polegająca na wynajmowaniu...

Sprawdź również