Kredyt hipoteczny – wymagane dokumenty, procedury – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie finansowe, które pozwala na zakup własnego mieszkania, domu, lub jego budowy. Na rynku obecnie mamy mnóstwo ofert kredytów hipotecznych, jednak wszystkie te instytucje które je przedstawiają mają określone wymagania dotyczące samego kredytobiorcy. Jakie wytyczne należy spełnić, by móc przystąpić do kredytu hipotecznego?

Odpowiednie zarobki

Niewątpliwie pierwszym i najważniejszym kryterium jakie musi spełnić każda osoba starająca się o kredyt hipoteczny jest stały przychód miesięczny w stosunku umowy o pracę na czas nieokreślony. Jest to pewnego rodzaju gwarancja dla banku, że kredytobiorca będzie miał stałe środki pozwalające mu wywiązywać się z zobowiązania wobec kredytu jaki zaciągnął. Konieczne jest zatem przedstawienie bankowi potwierdzenia zatrudnienia na czas nieokreślony, oraz konkretnych kwot dochodów, by można było ocenić możliwości kredytowe. Kolejnym ważnym dokumentem jest przedstawienie ilości gotówki własnej, potrzebnej do wkładu własnego w kredyt hipoteczny. Wymagane jest około 20 % wartości nieruchomości na którą zaciągany jest kredyt hipoteczny.

Wsparcie doradcy kredytowego

Jako że sam proces starania się o kredyt hipoteczny składa się na wiele czynników i trwa nawet kilka miesięcy, dlatego warto jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego doradcy kredytowego, który będzie nadzorował formalności i prowadził klienta przez cały proces, znacznie go usprawniając. Doradca kredytowy pomoże również przy doborze najkorzystniejszego kredytu hipotecznego, jako że jego wybór najczęściej wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również głębokiej analizy finansowej. Przy kredycie hipotecznym warto uzbroić się w cierpliwość, ale i zapewnić sobie wsparcie specjalisty – wówczas wszystkie formalności staną się łatwiejsze, a procedura przejdzie szybciej.

Powiązane wpisy

Polecane

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Eksperci finansowi i kredytowi – w czym Ci pomogą?

Mało kto może dziś sobie pozwolić na założenie własnej firmy, czy na kupno mieszkania...

Direct marketing w aptece. Jak robić to dobrze?

Firmy farmaceutyczne coraz częściej wykorzystują w komunikacji z farmaceutami kanały cyfrowe. Jednak marketing bezpośredni...

Różnica między bankowością prywatną a zarządzaniem majątkiem

Private banking i wealth management to terminy, które w pewnym sensie oznaczają jedno...

Cena żywca wieprzowego – czy rolnicy mają powody do...

Rolnicy, którzy zajmują się hodowlą świń, mają za sobą trudny okres. Pandemia i...

Program Ulga od długu – w jakich sytuacjach się...

Nawet niewielkie, jednorazowe niespłacone zobowiązanie może z czasem przerodzić się w poważny kłopot,...

Sprawdź również