Jak założyć własną firmę? Działalność gospodarcza krok po kroku

Własna firma to niewątpliwie marzenie wielu osób, i o ile same formalności nie są aż tak trudne, tak późniejsze jej utrzymanie oraz rozwijanie jest o wiele bardziej wymagające. Jakie jednak kroki należy poczynić, by zarejestrować w sposób zupełnie legalny swoją działalność gospodarczą, mało kto wie – jak zatem to zrobić bez niepotrzebnych formalności i najszybciej, jak to możliwe?

Najważniejsze formalności

Pierwsze, co należy zrobić to złożyć wniosek o wpis do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. We wniosku znajdują się wymagane dane takie jak dane właściciela i osoby fizycznej zarazem, a także informacje odnośnie np. rachunków bankowych czy adres korespondencyjny. Po złożeniu takiego wniosku, przedsiębiorca może już zupełnie legalnie rozpocząć swoją działalność i pracować. Należy jednak pamiętać o złożeniu dodatkowej informacji odnośnie opodatkowania działalności, jako że początkujący przedsiębiorca ma kilka możliwości. Inne, równie kluczowe sprawy do załatwienia w związku z rejestrowaną działalnością to m.in. Rejestracja do ZUS, VAT. Jednak w załatwieniu wszystkich formalności oraz przejęciu działania w tym zakresie może pomóc konkretna firma usługowa, która zajmuje się specjalistyczną pomocą w zakładaniu działalności, a takich na rynku jest całkiem sporo.

Czemu warto skorzystać z pomocy przy założeniu firmy?

Mało ludzi jest obeznanych w procedurach obowiązujących przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. W związku z tym pomoc przy wybieraniu np. rodzaju rozliczeń i opodatkowania jest bardzo przydatna dla przyszłych korzystnych finansów firmy. Dodatkowo korzystając z usług pomocy zakładania własnej działalności nie musimy osobiście stać w kolejkach ani w urzędach ani martwić się, czy o wszystkim pamiętaliśmy. Zdecydowanie warto rozważyć tego typu pomoc, by usprawnić cały proces i nie musieć marnować czasu.

Powiązane wpisy

Polecane

Zebra Global Shopper Study: Pandemia przyspiesza realizację planowanych wydatków...

Ponad 80 proc. decydentów postrzega kasy samoobsługowe, oprogramowanie dla pracowników i analitykę jako...

Wyróżnij się z tłumu! – Drukarnia wielkoformatowa Śląsk

Druk wielkoformatowy to obecnie jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej. I trudno się temu...

Budowa hal stalowych – czy to się opłaca?

Prowadzenie firmy wiąże się między innymi z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury, która pozwoli na jej...

Aplikacja contact center- do czego służy?

Wielu klientów przyznaje, że możliwość telefonicznego kontaktu z konkretną firmą jest dla nich bardzo...

Zapożyczenia niskooprocentowane – jak znaleźć dobrą ofertę?

Pożyczka na niski procent może rozwiązać wiele problemów. Gdy zepsuje nam się samochód, musimy...

Nieprzewidziane wydatki za granicą? Szybki przelew z Polski do...

Życie na emigracji tylko pozornie jest bezstresowe. Chyba każdemu na obczyźnie przytrafiły się zupełnie...

Sprawdź również