Jak założyć własną firmę? Działalność gospodarcza krok po kroku

Własna firma to niewątpliwie marzenie wielu osób, i o ile same formalności nie są aż tak trudne, tak późniejsze jej utrzymanie oraz rozwijanie jest o wiele bardziej wymagające. Jakie jednak kroki należy poczynić, by zarejestrować w sposób zupełnie legalny swoją działalność gospodarczą, mało kto wie – jak zatem to zrobić bez niepotrzebnych formalności i najszybciej, jak to możliwe?

Najważniejsze formalności

Pierwsze, co należy zrobić to złożyć wniosek o wpis do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. We wniosku znajdują się wymagane dane takie jak dane właściciela i osoby fizycznej zarazem, a także informacje odnośnie np. rachunków bankowych czy adres korespondencyjny. Po złożeniu takiego wniosku, przedsiębiorca może już zupełnie legalnie rozpocząć swoją działalność i pracować. Należy jednak pamiętać o złożeniu dodatkowej informacji odnośnie opodatkowania działalności, jako że początkujący przedsiębiorca ma kilka możliwości. Inne, równie kluczowe sprawy do załatwienia w związku z rejestrowaną działalnością to m.in. Rejestracja do ZUS, VAT. Jednak w załatwieniu wszystkich formalności oraz przejęciu działania w tym zakresie może pomóc konkretna firma usługowa, która zajmuje się specjalistyczną pomocą w zakładaniu działalności, a takich na rynku jest całkiem sporo.

Czemu warto skorzystać z pomocy przy założeniu firmy?

Mało ludzi jest obeznanych w procedurach obowiązujących przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. W związku z tym pomoc przy wybieraniu np. rodzaju rozliczeń i opodatkowania jest bardzo przydatna dla przyszłych korzystnych finansów firmy. Dodatkowo korzystając z usług pomocy zakładania własnej działalności nie musimy osobiście stać w kolejkach ani w urzędach ani martwić się, czy o wszystkim pamiętaliśmy. Zdecydowanie warto rozważyć tego typu pomoc, by usprawnić cały proces i nie musieć marnować czasu.

Powiązane wpisy

Polecane

Eksperci finansowi i kredytowi – w czym Ci pomogą?

Mało kto może dziś sobie pozwolić na założenie własnej firmy, czy na kupno mieszkania...

Direct marketing w aptece. Jak robić to dobrze?

Firmy farmaceutyczne coraz częściej wykorzystują w komunikacji z farmaceutami kanały cyfrowe. Jednak marketing bezpośredni...

Różnica między bankowością prywatną a zarządzaniem majątkiem

Private banking i wealth management to terminy, które w pewnym sensie oznaczają jedno...

Cena żywca wieprzowego – czy rolnicy mają powody do...

Rolnicy, którzy zajmują się hodowlą świń, mają za sobą trudny okres. Pandemia i...

Program Ulga od długu – w jakich sytuacjach się...

Nawet niewielkie, jednorazowe niespłacone zobowiązanie może z czasem przerodzić się w poważny kłopot,...

Zebra Global Shopper Study: Pandemia przyspiesza realizację planowanych wydatków...

Ponad 80 proc. decydentów postrzega kasy samoobsługowe, oprogramowanie dla pracowników i analitykę jako...

Sprawdź również