Jak napisać CV? – Co powinno zawierać dobre CV?

Odpowiednio przygotowane dokumenty które składamy wraz ze zgłoszeniem o pracę mają olbrzymie znaczenie w naszym dalszym powodzeniu w rekrutacji. Odpowiednio przygotowane CV i list motywacyjny jeżeli jest taki wymagany, to klucz do sukcesu. Jak odpowiednio je przygotować i na co zwrócić uwagę?

Podstawowe informacje oraz zdjęcie w CV

Za profesjonalne CV uważa się dokument, który rzeczowo i konkretnie przedstawia wykształcenie, kwalifikacje oraz umiejętności kandydata na dane stanowisko. Dobrze widziane jest, jeżeli taki dokument zawiera również zdjęcie, przez co prowadzący rekrutację będzie mógł zobrazować Nie może to być jednak zwykłe „selfie”, czy ujęcie z tropikalnych wakacji – zdjęcie powinno przedstawiać pewnego siebie i swoich umiejętności, dobrze ubranego i profesjonalnego człowieka. Na taką okazję warto wybrać klasyczny, elegancki kostium, najlepiej marynarkę i białą koszulę które są zgodne z dress code. Co do informacji zawartych w CV, warto zwrócić uwagę na to by były one przejrzyste i konkretne, a kierowanie się zasadą „mniej znaczy więcej” jest tu jak najbardziej wskazane. Co to znaczy? Spośród informacji na temat poprzednich piastowanych stanowisk czy doświadczenia zawodowego warto wskazać tylko te najważniejsze, które mogą przypodobać się nowemu szefostwu. Dobrze widziane jest również opisanie swoich zainteresowań, jednak należy uważać -fantazjowanie w tej rubryce dokumentu może skutkować zdemaskowaniem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jako że rekruterzy lubią niekiedy dopytywać o prywatne zainteresowania kandydatów, by poznać ich lepiej.

Jaki wzór CV wybrać by wyglądał profesjonalnie?

Sporządzanie własnego dokumentu CV który przedstawiałby nas w sposób profesjonalny i rzeczowy jest dość trudne, dlatego nie warto porywać się na to samemu. Lepszym i zdecydowanie prostszym sposobem będzie wybranie darmowych kreatorów CV które wymagają jedynie podania danych – całą resztę wykonują za Ciebie!

Powiązane wpisy

Polecane

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Eksperci finansowi i kredytowi – w czym Ci pomogą?

Mało kto może dziś sobie pozwolić na założenie własnej firmy, czy na kupno mieszkania...

Direct marketing w aptece. Jak robić to dobrze?

Firmy farmaceutyczne coraz częściej wykorzystują w komunikacji z farmaceutami kanały cyfrowe. Jednak marketing bezpośredni...

Różnica między bankowością prywatną a zarządzaniem majątkiem

Private banking i wealth management to terminy, które w pewnym sensie oznaczają jedno...

Cena żywca wieprzowego – czy rolnicy mają powody do...

Rolnicy, którzy zajmują się hodowlą świń, mają za sobą trudny okres. Pandemia i...

Program Ulga od długu – w jakich sytuacjach się...

Nawet niewielkie, jednorazowe niespłacone zobowiązanie może z czasem przerodzić się w poważny kłopot,...

Sprawdź również