Jak napisać CV? – Co powinno zawierać dobre CV?

Odpowiednio przygotowane dokumenty które składamy wraz ze zgłoszeniem o pracę mają olbrzymie znaczenie w naszym dalszym powodzeniu w rekrutacji. Odpowiednio przygotowane CV i list motywacyjny jeżeli jest taki wymagany, to klucz do sukcesu. Jak odpowiednio je przygotować i na co zwrócić uwagę?

Podstawowe informacje oraz zdjęcie w CV

Za profesjonalne CV uważa się dokument, który rzeczowo i konkretnie przedstawia wykształcenie, kwalifikacje oraz umiejętności kandydata na dane stanowisko. Dobrze widziane jest, jeżeli taki dokument zawiera również zdjęcie, przez co prowadzący rekrutację będzie mógł zobrazować Nie może to być jednak zwykłe „selfie”, czy ujęcie z tropikalnych wakacji – zdjęcie powinno przedstawiać pewnego siebie i swoich umiejętności, dobrze ubranego i profesjonalnego człowieka. Na taką okazję warto wybrać klasyczny, elegancki kostium, najlepiej marynarkę i białą koszulę które są zgodne z dress code. Co do informacji zawartych w CV, warto zwrócić uwagę na to by były one przejrzyste i konkretne, a kierowanie się zasadą „mniej znaczy więcej” jest tu jak najbardziej wskazane. Co to znaczy? Spośród informacji na temat poprzednich piastowanych stanowisk czy doświadczenia zawodowego warto wskazać tylko te najważniejsze, które mogą przypodobać się nowemu szefostwu. Dobrze widziane jest również opisanie swoich zainteresowań, jednak należy uważać -fantazjowanie w tej rubryce dokumentu może skutkować zdemaskowaniem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jako że rekruterzy lubią niekiedy dopytywać o prywatne zainteresowania kandydatów, by poznać ich lepiej.

Jaki wzór CV wybrać by wyglądał profesjonalnie?

Sporządzanie własnego dokumentu CV który przedstawiałby nas w sposób profesjonalny i rzeczowy jest dość trudne, dlatego nie warto porywać się na to samemu. Lepszym i zdecydowanie prostszym sposobem będzie wybranie darmowych kreatorów CV które wymagają jedynie podania danych – całą resztę wykonują za Ciebie!

Powiązane wpisy

Polecane

Zebra Global Shopper Study: Pandemia przyspiesza realizację planowanych wydatków...

Ponad 80 proc. decydentów postrzega kasy samoobsługowe, oprogramowanie dla pracowników i analitykę jako...

Wyróżnij się z tłumu! – Drukarnia wielkoformatowa Śląsk

Druk wielkoformatowy to obecnie jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej. I trudno się temu...

Budowa hal stalowych – czy to się opłaca?

Prowadzenie firmy wiąże się między innymi z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury, która pozwoli na jej...

Aplikacja contact center- do czego służy?

Wielu klientów przyznaje, że możliwość telefonicznego kontaktu z konkretną firmą jest dla nich bardzo...

Zapożyczenia niskooprocentowane – jak znaleźć dobrą ofertę?

Pożyczka na niski procent może rozwiązać wiele problemów. Gdy zepsuje nam się samochód, musimy...

Nieprzewidziane wydatki za granicą? Szybki przelew z Polski do...

Życie na emigracji tylko pozornie jest bezstresowe. Chyba każdemu na obczyźnie przytrafiły się zupełnie...

Sprawdź również