Dlaczego warto założyć firmowy profil na Facebook?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności bez obecności przedsiębiorstwa w Internecie. Własna strona internetowa, wzmianki na portalach branżowych, w katalogach firm i artykułach sponsorowanych to kilka z wielu możliwości na pokazanie się szerszemu gronu. W ostatnich latach popularność zyskały także social media, a wśród nich Facebook, stanowiący dla wielu podmiotów narzędzie do kontaktu z klientami i promocji.

Firmowy profil na Facebooku jako narzędzie komunikacji

Jeśli zadajecie sobie pytanie, czy dołączyć do grupy firm posiadających oficjalne konto na Facebooku, to odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że tak. Wszelkie wątpliwości rozwiane mogą zostać przez korzyści, jakie z obecnością w tym serwisie się wiążą.

Firmowe konto na Facebooku to doskonały sposób na komunikowanie się z odbiorcami. Jest to platforma, w obrębie której funkcjonują miliony użytkowników. Nie tylko przyglądają się oni życiu znajomych publikujących różne treści, ale często śledzą również informacje zamieszczane przez przedsiębiorstwa, przejawiając zainteresowanie oferowanymi produktami lub usługami. Regularne posty świadczą o aktywności firmy, która pokazuje, że nadąża za trendami i jest do dyspozycji internautów, z którymi pozostaje w kontakcie. Strona internetowa pozwala na jednostronną komunikację, z kolei media społecznościowe charakteryzują się wymianą treści między stronami. Oznacza to lepszy kontakt z klientami oraz konsumentami, których przedsiębiorstwo stara się pozyskać.

Promocja poprzez konto na Facebooku

Pracownicy odpowiedzialni za obsługę social media niewątpliwie zdają sobie sprawę z marketingowego potencjał tego kanału. Często publikowane treści umożliwiają kreowanie wizerunku, dając wrażenie dostępności. Reakcja na pytania użytkowników, udzielanie odpowiedzi świadczą o tym, że firma nie lekceważy swoich odbiorców, pokazując dbałość o klientów. Firmowy profil na Facebooku to także skuteczny instrument służący promocji. Ogłaszanie akcji marketingowych, zawiadamianie o obniżkach, wyprzedażach, zmianach w asortymencie czy nowościach to główna tematyka rozpowszechnianych postów. Promocja przez Facebook oznacza również ograniczenie kosztów reklamy, gdyż dzięki profilowi w tym serwisie można dotrzeć do wielu odbiorców.

To tylko niektóre aspekty związane z działalnością z mediach społecznościowych. Z pewnością wymienione korzyści pomogą niezdecydowanym przekonać się, dlaczego warto założyć firmowy profil na Facebooku.

Powiązane wpisy

Polecane

Zebra Global Shopper Study: Pandemia przyspiesza realizację planowanych wydatków...

Ponad 80 proc. decydentów postrzega kasy samoobsługowe, oprogramowanie dla pracowników i analitykę jako...

Wyróżnij się z tłumu! – Drukarnia wielkoformatowa Śląsk

Druk wielkoformatowy to obecnie jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej. I trudno się temu...

Budowa hal stalowych – czy to się opłaca?

Prowadzenie firmy wiąże się między innymi z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury, która pozwoli na jej...

Aplikacja contact center- do czego służy?

Wielu klientów przyznaje, że możliwość telefonicznego kontaktu z konkretną firmą jest dla nich bardzo...

Zapożyczenia niskooprocentowane – jak znaleźć dobrą ofertę?

Pożyczka na niski procent może rozwiązać wiele problemów. Gdy zepsuje nam się samochód, musimy...

Nieprzewidziane wydatki za granicą? Szybki przelew z Polski do...

Życie na emigracji tylko pozornie jest bezstresowe. Chyba każdemu na obczyźnie przytrafiły się zupełnie...

Sprawdź również