Dlaczego warto założyć firmowy profil na Facebook?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności bez obecności przedsiębiorstwa w Internecie. Własna strona internetowa, wzmianki na portalach branżowych, w katalogach firm i artykułach sponsorowanych to kilka z wielu możliwości na pokazanie się szerszemu gronu. W ostatnich latach popularność zyskały także social media, a wśród nich Facebook, stanowiący dla wielu podmiotów narzędzie do kontaktu z klientami i promocji.

Firmowy profil na Facebooku jako narzędzie komunikacji

Jeśli zadajecie sobie pytanie, czy dołączyć do grupy firm posiadających oficjalne konto na Facebooku, to odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że tak. Wszelkie wątpliwości rozwiane mogą zostać przez korzyści, jakie z obecnością w tym serwisie się wiążą.

Firmowe konto na Facebooku to doskonały sposób na komunikowanie się z odbiorcami. Jest to platforma, w obrębie której funkcjonują miliony użytkowników. Nie tylko przyglądają się oni życiu znajomych publikujących różne treści, ale często śledzą również informacje zamieszczane przez przedsiębiorstwa, przejawiając zainteresowanie oferowanymi produktami lub usługami. Regularne posty świadczą o aktywności firmy, która pokazuje, że nadąża za trendami i jest do dyspozycji internautów, z którymi pozostaje w kontakcie. Strona internetowa pozwala na jednostronną komunikację, z kolei media społecznościowe charakteryzują się wymianą treści między stronami. Oznacza to lepszy kontakt z klientami oraz konsumentami, których przedsiębiorstwo stara się pozyskać.

Promocja poprzez konto na Facebooku

Pracownicy odpowiedzialni za obsługę social media niewątpliwie zdają sobie sprawę z marketingowego potencjał tego kanału. Często publikowane treści umożliwiają kreowanie wizerunku, dając wrażenie dostępności. Reakcja na pytania użytkowników, udzielanie odpowiedzi świadczą o tym, że firma nie lekceważy swoich odbiorców, pokazując dbałość o klientów. Firmowy profil na Facebooku to także skuteczny instrument służący promocji. Ogłaszanie akcji marketingowych, zawiadamianie o obniżkach, wyprzedażach, zmianach w asortymencie czy nowościach to główna tematyka rozpowszechnianych postów. Promocja przez Facebook oznacza również ograniczenie kosztów reklamy, gdyż dzięki profilowi w tym serwisie można dotrzeć do wielu odbiorców.

To tylko niektóre aspekty związane z działalnością z mediach społecznościowych. Z pewnością wymienione korzyści pomogą niezdecydowanym przekonać się, dlaczego warto założyć firmowy profil na Facebooku.

Powiązane wpisy

Polecane

Skórzana saszetka męska – idealny prezent na każdą okazję

Szukasz prezentu dla swojego męża, brata, ojca, syna, jednym słowem faceta? Powinno to być...

Eksperci finansowi i kredytowi – w czym Ci pomogą?

Mało kto może dziś sobie pozwolić na założenie własnej firmy, czy na kupno mieszkania...

Direct marketing w aptece. Jak robić to dobrze?

Firmy farmaceutyczne coraz częściej wykorzystują w komunikacji z farmaceutami kanały cyfrowe. Jednak marketing bezpośredni...

Różnica między bankowością prywatną a zarządzaniem majątkiem

Private banking i wealth management to terminy, które w pewnym sensie oznaczają jedno...

Cena żywca wieprzowego – czy rolnicy mają powody do...

Rolnicy, którzy zajmują się hodowlą świń, mają za sobą trudny okres. Pandemia i...

Program Ulga od długu – w jakich sytuacjach się...

Nawet niewielkie, jednorazowe niespłacone zobowiązanie może z czasem przerodzić się w poważny kłopot,...

Sprawdź również